KALİTE

Serpa Hassas Döküm, 1992’den günümüze yüksek döküm teknolojisi ile müşteri memnuniyetini sağlayarak yolunda hızla ilerlemektir. Bunun için de üretimin her aşamasında bütün çalışan elemanlar ürün kalitesinden sorumludur. Zira hassas döküm yöntemiyle dökülen parçalar talaşlı imalat düzeyinde yüzey düzgünlüğüne sahip olup , çoğunlukla herhangi bir mekanik işleme tabi tutulmadan kullanılmaktadır. Parça imalatında uygulanmakta olan diğer yöntemlerle kıyaslandığında hassas döküm yöntemi zaman, kalite, toleranslar ve maliyet bakımından avantaj sağlar.

Serpa Hassas Döküm, 2002 yılından beri sahip olduğu ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi’nin yanı sıra yaptığı savunma sanayi ve havacılık sektörü üretimlerinin gereksinimlerini tam anlamıyla karşılayabilmek adına 2012 yılından beri AS 9100 Havacılık Yönetim Sistemi’ni uygulamaktadır. Serpa’da yapılan üretimin çevreye duyarlılığı da kalitenin bir parçası olarak görülmektedir. 2014 yılında Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan alınan Çevre İzin Belgesi, 2018 yılında kapsamı genişletilerek Tehlikesiz Atık Geri Kazanım Lisansı’yla birlikte Çevre İzin ve Lisans Belgesi’ne dönüştürülmüştür. Serpa Hassas Döküm çevreye olan duyarlılığını ve hassasiyetini belgelendirerek döküm sektöründe öncü kuruluşlardan olmuştur.

Sürekli iyileştirme politikasını temel ilkelerinden birisi olarak benimsemiş olan Serpa Hassas Döküm, kurulduğu ilk günden beri “Önce İş Sağlığı ve Güvenliği” bilinci ile faaliyetlerini sürdürmüş, sunduğu yüksek kalite ürünlerin ve hizmetin yanı sıra bu konuda da göstermiş olduğu disiplin ve kararlılık ile hassas döküm sektöründe öncü bir konuma ulaşmıştır. Serpa Hassas Döküm, 2022 yılında aldığı ISO 45001:2018 kalite belgesi ile uluslararası iş sağlığı ve güvenliği sistemi standardına uygun bir sistem kurmuştur.

tr_TRTürkçe